Phone +37069803091 Email Instagram
Google Booking

Suvenyrų muziejus

„Apple Economy Hotel“ suvenyrų muziejus įkurtas 2003m.

Muziejuje galima išvysti, įvairių šalių atributiką. Dalis suvenyrų yra parsivežta mūsų pačių keliaujant, o didžiąją dalį su džiaugsmu mums dovanoja čia apsistoję svečiai.

VELIČKOS DRUSKA (LENKIJA)
VELIČKOS DRUSKA (LENKIJA)
VELIČKOS DRUSKA (LENKIJA)

Veličkos druskos kasyklos vienintelės pasaulyje, veikusios nepertraukiamai nuo XIII a. Bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km., jie pasiekia 327 m gylį. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką.

LAVOS GABALĖLIAI (TENERIFĖ)
LAVOS GABALĖLIAI (TENERIFĖ)
LAVOS GABALĖLIAI (TENERIFĖ)

Tenerifėje rasite daugybę juodo smėlio paplūdimių, ypač salos šiaurėje. Tiesa, galite rasti ir šviesaus smėlio bei akmenuotų paplūdimių, tačiau jie nėra patys populiariausi. Kanarų salos atsirado bėgant metams iš daugybės ugnikalnių išsiveržimų. Šiaurinė salos sritis yra ta vieta, kur galime rasti daugybę paplūdimių, daugelį jų dengia uolos, kurios yra atsakingos už šių paplūdimių medžiagų atnaujinimo įamžinimą. Vulkaninės lavos nuosėdos su nenutrūkstamu jūros ritiniu yra atsakingos už šios uolienos sutvirtėjimą, kad paverstų jį juodu smėliu. Dėl mineralais turtingų vulkaninių žemių juodo smėlio paplūdimių aplinkoje dažnai sutiksite žalios spalvos augalų.

MATRIOŠKA (RUSIJA)
MATRIOŠKA (RUSIJA)
MATRIOŠKA (RUSIJA)

XIX a. pabaigoje. Rusijos imperijoje buvo patriotinis pakilimas ir savito „rusiško stiliaus“ paieška mene. Taip Rusijos dailininkai sukūrė matriošką – apvaliaveidę tradiciniais rusų rūbais vilkinčią valstiečių mergelę, kuri rankose laikė grybų pintinę, naminį paukštį ar suvystytą kūdikį. Kaip žinia, matrioška yra ir tam tikras žaislas „su paslaptimi“, kadangi didesnių išardomų matrioškų viduje yra mažesnės matrioškos. Simboliškai matrioškos pradėtos sieti su moteriškos sveikatos, pilnatvės ir motinystės simbolika, o jų pavadinimas kilo nuo populiaraus lotyniškos moters vardo Matriona, kuris reiškė motiną, garbingą moterį. Kaip parodė laikas ši paprasta medinė lėlė tapo šalies simboliu.

KUPRANUGARIS (TUNISAS)
KUPRANUGARIS (TUNISAS)
KUPRANUGARIS (TUNISAS)

Keliaudami į Tunisą link Sacharos galima pajusti jos galybę, pajodinėję „dykumos laiveliu“ – kupranugariu, kuris yra vienas iš pagrindinių Tuniso simbolių. Kupranugaris Sacharos dykumoje be vandens gali išgyventi ir 10 dienų. Paslaptis glūdi kupranugario sugebėjime neprakaituoti. Kupranugario kūnas taip taupiai naudoja skysčius, kad jo išmatose randamas skysčių kiekis yra 7 kartus mažesnis už arklių. Pasiekęs vandens šaltinį kupranugaris gali išgerti milžinišką jo kiekį. Pasaulio rekordas – kupranugaris sugebėjo išgerti 284 litrus vandens. Kupranugaris – žinduoliai, priklauso kupranugarinių šeimos genčiai. Yra dvikupriai ir vienkupriai kupranugariai. Kuprose šie gyvūnai kaupia riebalus. Kupranugariai plačiai išplitęs Azijoje kaip naminis gyvūnas, tačiau retai sutinkamas natūralioje gamtoje.

AVELĖ (ISLANDIJA)
AVELĖ (ISLANDIJA)
AVELĖ (ISLANDIJA)

Didžiąją dalį Islandijos užima kalnai ir ganyklos. Ten, kur kaimenėmis nesigano arkliai ir karvės, būriais ar po kelias ramiai žolę ir krūmokšnius skabo „kudlotos“ avys. Dauguma jų gali laisvai klaidžioti po ganyklas ir kalnus, tad neretai sutiksi ir prie pat kelio. Automobilių avys nesibaido, tačiau sustojus ir mėginant nufotografuoti sprunka kiek kojos neša. Dažnai išgirsime, kad Islandija vadiname avelių šalimi. Manoma, kad avys prijaukintos maždaug prieš 10 000-12 000 m. Avys yra 55-100 cm aukščio, kūno ilgis iki uodegos pradžios – 60-110 cm. Avys sveria 30-100 kg, avinai – 60-180 kg. Gyvena 8-10, daugiausia 20 metų. Šiais laikais avys laikomos visose pasaulio dalyse daugiausiai dėl vilnos, kailio ir mėsos, o kai kurios veislės ir dėl pieno, iš kurio gaminami sūriai, taip pat tradiciniai jogurtai, kefyrai. Avys (bei naminės ožkos) laikomos vienais seniausių naminių gyvūnų. Europoje žinomos nuo neolito.

PORCELIANINĖ LĖLĖ (VOKIETIJA)
PORCELIANINĖ LĖLĖ (VOKIETIJA)
PORCELIANINĖ LĖLĖ (VOKIETIJA)

Ši lėlė yra iš „Confiserie Heidel“ įmonės. The Heidel įmonė vykdo veiklą Vokietijoje,, Austrijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Kompanija garsėja šokoladu ir dovanėlių pasiūla. Lėlė yra maždaug 1980 metų gamybos. Taip pat lėlytė yra su paslaptimi: ji sėdi ant sosto, kuriame slepiasi saldainiai. Vokietija yra pačioje Europos širdyje. Pagal dydį tai yra ketvirta Europos valstybė, išsiskirianti dideliu produktyvumu, pažangiosiomis technologijomis ir aukštos kvalifikacijos darbuotojais. Dėl centrinės padėties užtikrinamas lengvas susisiekimas su kitomis šalimis, naudojantis gerai išvystyta sausumos kelių, geležinkelio, laivų ir oro transporto infrastruktūra.

DEGTINĖ (BALTARUSIJA)
DEGTINĖ (BALTARUSIJA)
DEGTINĖ (BALTARUSIJA)

Degtinė (kitaip vodka) – stiprus, paprastai bespalvis alkoholinis gėrimas, susidedantis iš distiliavimo būdu valyto etanolio. Šalyse, kuriose daugiausia gaminama ir vartojama degtinė (vadinamasis „degtinės žiedas“), ji tradiciškai gaminama iš grūdų arba iš bulvių. Degtinė yra tradicinis Rytų Europos šalių, Skandinavijos ir Rusijos gėrimas. Degtinė susideda iš vandens ir etanolio. Tradicinė rusiška, lenkiška ir lietuviška degtinė dažniausiai turi 40 % alkoholio tūrio. Tiksliai atsekti degtinės (ir jos pavadinimo) kilmės negalima, bet greičiausia ji kilusi javais turtingame regione, kuris dabar apima Lenkiją, Baltarusiją, Lietuvą, Ukrainą ir vakarinę Rusiją. Daugelyje šalių, kuriose degtinė yra populiariausia, degtinė vadinama žodžiu, kilusiu iš žodžio degti, deginti: lietuviškai degtinė, latviškai degvīns, suomiškai paloviina, švediškai brännvin, daniškai brændevin, norvegiškai Brennevin (t. y., ‘degantis vynas’), baltarusiškai гарэлка (ir lietuviškai arielka), ukrainietiškai горілка.

SPYGLIAUODEGIS DRIEŽAS (SACHARA)
SPYGLIAUODEGIS DRIEŽAS (SACHARA)
SPYGLIAUODEGIS DRIEŽAS (SACHARA)

Spygliauodegiai driežai, užaugantys iki 34 cm., turi ilgą, spygliuotą uodegą iš kur ir kilo jų pavadinimas. Šie driežai yra žolėdžiai ir dažniausiai išgyvena dėl misdami augalija, esančia dykumoje. Daugelis mėsėdžių roplių Sacharos dykumoje juos laiko grobiu. Įdomu tai, kad šių mažų driežų gyvenimo trukmė gali būti ilgesnė nei 20 metų (jei jie vengia tapti kitų gyvūnų auka).

BŪGNELIAI (TUNISAS)
BŪGNELIAI (TUNISAS)
BŪGNELIAI (TUNISAS)

Bendir yra pagrindinė mušamoji priemonė Tunise ir visoje Šiaurės Afrikoje. Tuniso bandiras pagamintas iš odos ir medžio. Tai yra labai paprasto dizaino atviras būgnas. Bandierio garsas gali skirtis, priklausomai nuo būgno rėmo dydžio ir kokios rūšies odos buvo naudojamas. Vidutinis bandiro dydis yra apie 60 centimetrų. Žaidimo metu muzikantas nukreipia darbinį paviršių nuo savęs ir groja instrumentą rankomis. Yra ir uždarų būgnų, iš kurių garsas išgaunamas judinant būgnelį, kurio metu šonuose pritvirtinti kaulo akmens ar kitos medžiagos rūtulukai daužosi į odą ir skleidžia norimo garsumo ir ritmo garsą.

ALIGATORIUS (JAV)
ALIGATORIUS (JAV)
ALIGATORIUS (JAV)

Šio aligatoriaus galva yra iš Kalifornijos. Aligatorius – gyvena JAV pietryčių upėse ir pelkėse. Ilgis iki 6 m. Tarp priekinių kojų pirštų yra plaukiojamoji plėvė. Minta žuvimi, vandens paukščiais ir šiaip ką pačiupdami. Tankiau apgyventose vietose jie griebia ir neatsargius gyvulius. Veisiamas ir auginamas fermose. Aligatorius Amerikoje galima rasti šiose valstijose: nuo Šiaurės Karolinos iki Rio Grandė Teksase.

SUAKMENĖJUSI MEDIENA (JAV)
SUAKMENĖJUSI MEDIENA (JAV)
SUAKMENĖJUSI MEDIENA (JAV)

Suakmenėjusio miško nacionalinis parkas, kuriame galima išvysti suakmenėjusius priešistorinius medžius. Kadaise prieš 225 mln. metų šioje teritorijoje augo girios, tekėjo upės. Nuvirtusius medžius upės vanduo nešdavo į žemumas, pelkingas vietas. Medyje esanti celiuliozė ilgainiui buvo išplauta, o jos vietoje ėmė augti kristalai. Tokiu būdu susiformavo suakmenėję medžiai, šiandieną gulintys dykumoje. Deja, ši saugoma teritorija sparčiai nyksta. Nepaisant to, jog teritorija yra jau daugiau nei šimtmetį paskelbta nacionaliniu parku, lankytojai mėgsta pasiimti nors po nedidelį gabaliuką suakmenėjusių medžių liekanų atminimui. Skaičiuojama, jog per mėnesį iš šios vietovės po gabaliuką išvežama maždaug viena tona suakmenėjusių medžių.

MOZAIKOS DALELĖS (ISPANIJA)
MOZAIKOS DALELĖS (ISPANIJA)
MOZAIKOS DALELĖS (ISPANIJA)

Mozaika – tai piešinys ar paveikslas, kai vaizdas kuriamas iš įvairių medžiagų (keramikos, akmens, metalo, medžio) panašios formos ir tekstūros gabaliukų. Šie sutvirtinami skiediniu, vašku, mastika, klijais ir pan. Paprastai mozaikos daromos ant didelių plokščių paviršių, pvz., sienų, grindų ar lubų, tačiau kartais mozaika dekoruojami ir nedideli objektai.

KAROLIUKAI (KRETA)
KAROLIUKAI (KRETA)
KAROLIUKAI (KRETA)

Matala – tai žymusis miestelis ir paplūdimys Kretoje, išsiskiriantis gražiu ir švariu paplūdymiu, žydra Libijos jūra, nedideliais bet jaukiais viešbučiais, originaliu landšaftu, visą tai miesteliui suteikia didelį populiarumą. Jus nustebins į paplūdimį įsirėmusi įspūdinga smiltainio uola, ji nedidelė (apie 250–300 metrų pločio), tačiau labai įdomi. Jau iš tolo uola atrodo tarsi skylėtas sūris. Uolėtuose smiltainio skardžiuose juoduoja urvai. Senovėje (I–II a.) čia buvo laidojami romėnų kareiviai, o nuo 1970 metų tapo hipių buveinėmis. Dar ir dabar galima pamatyti išpuoštus automobilius ir apipavidalintas kavines hipių atributika.

ARTEFAKTAS (AFRIKA)
ARTEFAKTAS (AFRIKA)
ARTEFAKTAS (AFRIKA)

Ši archeologinį radinį – artefaktą mūsų viešbučiui padovonojo vieni svečiai, kurie ilgą laiką keliavo po Afriką ir rinko štai tokius artefaktus (svečiai nepavadino savęs “archeologais”). Vieni žymiausių artefaktų galimų rasti Afrikoje yra įvairios uolienos, indai, šukės.

PRANCŪZIJA
PRANCŪZIJA
PRANCŪZIJA

Prancūzija — didžiausia Vakarų Europos šalis. Pietuose ribojasi su Ispanija, Andora ir Monaku, šiaurėje — su Belgija, Liuksemburgu ir Vokietija, rytuose — Šveicarija ir Italija, Lamanšo sąsiauris skiria nuo Didžiosios Britanijos. Prancūzijos krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra. Prancūzijai taip pat priklauso: Pranūzijos Gviana, Rejunjonas, Gvadelupa ir Martinika bei Viduržemio jūros sala – Korsika. Prancūzijos kraštovaizdis labai įvairus. Gamtovaizdis čia keičiasi iš šiaurės į pietus. Šiaurinė dalis kalvota, o viduryje dunkso Centrinio Masyvo kalnai. 60 proc. teritorijos ne aukštesnė nei 250 m.

SUVENYRINĖ PINIGINĖ SU DOLERIAIS (JAV)
SUVENYRINĖ PINIGINĖ SU DOLERIAIS (JAV)
SUVENYRINĖ PINIGINĖ SU DOLERIAIS (JAV)

Oficiali JAV valiuta. Jungtinių Valstijų doleris taip pat yra plačiai naudojamas kaip rezervinė valiuta už JAV ribų. Šiuo metu Jungtinių Valstijų dolerių emisiją kontroliuoja Federalinė Rezervų sistema. Dažniausiai naudojamas Jungtinių Valstijų dolerio simbolis yra perbraukta S raidė ($). „Doleris“ kilęs iš žodžio „Joahimstaler“, XVI a. monetos, kaldintos prie sidabro šachtos Joahimstale, dabartinėje Čekijos teritorijoje, pavadinimo. „Joahimstal“ reiškia „Joahimo slėnis“. Greitai „Joahimstal“ sutrumpintas iki „talerio“, o danai perdavė šitą žodį kaip „daler“. Anglai išvertė į labiau jiems priimtiną pavadinimą „dollar“.

VESTMINSTERIO LAIKRODŽIO BOKŠTO (BIG BEN) STATULĖLĖ (ANGLIJA)
VESTMINSTERIO LAIKRODŽIO BOKŠTO (BIG BEN) STATULĖLĖ (ANGLIJA)
VESTMINSTERIO LAIKRODŽIO BOKŠTO (BIG BEN) STATULĖLĖ (ANGLIJA)

Big Benas – vienas didžiausių pasaulio laikrodžių – neatsitiktinai yra laikomas ne tik Londono, bet ir visos Anglijos simboliu. Jis kiekvienais metais pritraukia tūkstančius turistų ir smalsuolių. Kalbėdami apie Big Beną, daugelis pasakytų, kad tai didžiulis laikrodis, kuris yra Vestminsterio rūmų (Parlamento rūmų) Šv. Stefano bokšte. Tačiau nedaugelis žino, kad jis buvo statomas Anglijos karalienei Viktorijai I žengiant į sostą. Big Beno bokšto aukštis yra 96,3 metrai. Big Benas yra valomas kas penkeri metai. Be to, jį reikia prisukti tris kartus per savaitę. Antrojo Pasaulinio karo metu bombai pataikius į Big Beno bokštą, laikrodis pradėjo eiti nebe taip tiksliai. 1949 metais ant Big Beno minutinės rodyklės nutūpus paukščių būriui, laikrodis vėlavo 4,5 minutės. 1962 metais Big Benas paskelbė Naujuosius Metus 10 minučių vėliau, nes laikrodžio rodyklės buvo apsnigtos didžiuliu sniego sluoksniu.

KIŠKIS (NORVEGIJA)
KIŠKIS (NORVEGIJA)
KIŠKIS (NORVEGIJA)

Velykos norvegams yra ne šeimos šventė, kada visi susirenka, daužia ir ridena margučius ar eina į bažnyčią, o atostogų metas, kuomet jie gali pabėgti iš namų. Per šv. Velykas miestų gatvės būna tuščios. Kodėl? Nes visi šalies gyventojai per tradicines pavasario šventes skuba pabėgti iš per žiemą įkyrėjusių namų. Pasigrožėti velykine atributika – geltonais viščiukais, geltonomis gėlėmis, žvakėmis ir servetėlėmis bei įsigyti suvenyrų. Būtent taip šis kiškis atkeliavo pas mus į viešbutį. Atosogauti į Lietuvą atvykęs norvegas padovanojo jį švenčių proga.

DUONMEDŽIO SĖKLOS (ISPANIJA)
DUONMEDŽIO SĖKLOS (ISPANIJA)
DUONMEDŽIO SĖKLOS (ISPANIJA)

Šį suvenyrą mums padovanojo vienas iš svečių ir patikino, kad tai yra būtent duonmedžio sėklos. Jei taip yra iš tikrųjų, štai šiek tiek informacijos apie duonmedžio sėklas: duonos vaisių sėklos yra valgomos ir dažniausiai valgomos skrudintos. Besėkliai duonvaisiai turi pailgą, tuščiavidurį šerdį, kur jų sėklos paprastai ir yra randamos. Kartais šioje tuščiavidurėje šerdyje rasite plaukelius ir mažas, plokščias, neišsivysčiusias sėklos, kurių ilgis ne didesnis kaip 3 mm. Šios sėklos yra sterilios.

ALADINO LEMPA (TUNISAS)
ALADINO LEMPA (TUNISAS)
ALADINO LEMPA (TUNISAS)

Pasak legendos Aladinas, gatvių padauža, jau senai gyvena būti, ji patenka į turgų, kur atsitiktinai susiduria su Aladinu. Įsakius blogajam Džafarui, šis yra įkalinamas ir priverčiamas padėti sultono padėjėjui gauti paslaptingą lempą, kurios dėka jis perimtų sostą. Aladinui tai vienintelis šansas vesti princesę, kuri pagal įstatymą privalo ištekėti tik už princo. Ši Aladino lempa išliko vienu iš populiariausių tolimųjų kraštų suvenyru.dideliame mieste su savo ištikama bezdžionėle Abu. Kai princesė Džasmin slapčia palieka rūmus, kuriuose yra verčiama

STATULĖLĖ „BESIBUČIUOJANTI PORA“ (OLANDIJA)
STATULĖLĖ „BESIBUČIUOJANTI PORA“ (OLANDIJA)
STATULĖLĖ „BESIBUČIUOJANTI PORA“ (OLANDIJA)

Pirmosios statulos datuojamos XVIII a. Tai ūkininkų pora ir jų vardai tikriausiai yra Jan (berniukas) ir Grietje (mergina). Tačiau jų tapatybė niekada nebuvo patvirtinta ir lieka paslaptimi. Besibučiuojanti pora dėvi tradicinius tautosakos kostiumus.

KORALAI (HAVAJAI)
KORALAI (HAVAJAI)
KORALAI (HAVAJAI)

Koralų rifai ne veltui nuo seno buvo laikyti vienu iš nuostabiausių povandeninio pasaulio stebuklų. Nors bendras pasaulio rifų plotas būtų lygus maždaug pusei Prancūzijos, juose klesti apie 25 proc. visų organizmų, randamų vandenynų ir jūrų ekosistemose. Visgi jau nuo 1980-tųjų visuotinai pripažįstamas reiškinys – koralų blyškimas ir mirtis, sukelti visuotinio klimato atšilimo veiksnių šiandien tampa vis aktualesnis. Naujausi mokslininkų tyrimai atskleidžia, jog iki 2050-tųjų visi pasaulio rifai kentės kasmetinius masinius išmirimus. Koralų rifai, dažnai vadinami „jūriniais atogrąžų miškais“ savo išvaizda neretai klaidina – ne vien senovės graikai, bet ir daugelis žmonių šiandien yra neteisūs manydami, jog koralai yra augalai. Išties, tai labai išskirtiniai gyvūnai. Koralas yra mažas organizmas, kiek primenantis medūzą.

KVEPALAI „КРАСНАЯ МОСКВА“ (RUSIJA)
KVEPALAI „КРАСНАЯ МОСКВА“ (RUSIJA)
KVEPALAI „КРАСНАЯ МОСКВА“ (RUSIJA)

Dar nuo tarybinių laikų žinomi kvepalai atkeliavę iš Rusijos. Kvepalai pradėti gaminti 1925 metas ir yra skirti moterims. Pagrindinės natos kvepaluose: bergamotė, kvapioji kananga (ylang-ylang) ir gvazdikai, rožė, jazminas (taip pat: irisas, vanilė). Tad kvapas yra saldus, koncentruotas. Rusija – didžiausia pagal plotą pasaulyje valstybė, išsidėsčiusi nuo Baltijos jūros iki Ramiojo vandenyno. Rusija ribojasi su Estija, Norvegija, Suomija, Latvija, Baltarusija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija ir Šiaurės Korėja. Rusijoje yra giliausias pasaulio ežeras Baikalas.

KAILINĖ KEPURĖ (KANADA)
KAILINĖ KEPURĖ (KANADA)
KAILINĖ KEPURĖ (KANADA)

Kanadietišką kailinę kepurę nešiojo Šiaurės vakarų kalnų policija (NWMP), vėliau Kanados karališkoji kariuomenės policija (RCMP), pirmosios kepurės buvo dėvimos 1876 m. – 1901 m., o vėliau – nuo 1928 m. iki 1935 m. Šiandien Kanados karališkoji kariuomenės policija nešioja „Jukon“ modelio kepures, panašias į rusiškas „ushankas“.

VONIOS DRUSKA (ČEKIJOS RESPUBLIKA)
VONIOS DRUSKA (ČEKIJOS RESPUBLIKA)
VONIOS DRUSKA (ČEKIJOS RESPUBLIKA)

Vonios druskos turi labai senas tradicijas. Jau prieš 2 700 metų Kinijoje druskos buvo naudojamos gydomiesiems tikslams, maždaug prieš 1 000 metų gydomąsias druskos savybes pažino ir egiptiečiai. Senovės gydytojai Hipokratas ir Avicena siūlė sveikatą stiprinti ne tik mankštos pratimais, masažo procedūromis, bet ir gydomosiomis voniomis. Čekijos Respublika – valstybė Vidurio Europoje. Respublika šiaurėje ribojasi su Lenkija, šiaurės vakaruose ir vakaruose su Vokietija, pietuose su Austrija ir Slovakija.

ŠV. ŠEIMYNOS (SAGRADA FAMILIA) BAŽNYČIA BARSELONOJE (ISPANIJA)
ŠV. ŠEIMYNOS (SAGRADA FAMILIA) BAŽNYČIA BARSELONOJE (ISPANIJA)
ŠV. ŠEIMYNOS (SAGRADA FAMILIA) BAŽNYČIA BARSELONOJE (ISPANIJA)

1882 metais pradėta statyti Švenčiausios Šeimynos bažnyčia (Sagrada Familia) yra didžiausia Barselonos įžymybė, tapusi miesto simboliu. Prabėgus metams statybų vadovavimo vairą į savo rankas perėmė katalonų architektas Antoni Gaudi, kuris prie šio projekto dirbo iki pat mirties 1926 metais. Ši bažnyčia, kuri dėl savo dydžio dažnai pavadinama katedra, buvo tikras Gaudi pasididžiavimas, parodantis architekto meistriškumą bei užmojus. Barselonos centre esantis pastatas laikomas viena originaliausių bažnyčių pasaulyje. Nors planuojama, jog Švenčiausios Šeimos bažnyčios statybos darbai bus baigti tik 2026 metais.

KOALA (AUSTRALIJA)
KOALA (AUSTRALIJA)
KOALA (AUSTRALIJA)

Koala – sterblinių žinduolis, priklausantis koalinių šeimai. Beveik visą gyvenimą gyvūnas praleidžia eukaliptų medžiuose. Ji maitinasi naktį apie 4 valandas ir suėda beveik 500 g lapų, o likusį laiką snaudžia, saugiai įsispraudusi išsišakojime. Paplitusi Rytų Australijoje. Australija – yra šešta pagal dydį (geografiškai) pasaulio šalis, užimanti Australijos žemyną ir aplinkines salas, iš kurių didžiausia Tasmanija. Pietryčiuose yra Naujoji Zelandija, šiaurėje – Indonezija, Papua Naujoji Gvinėja ir Rytų Timoras, šiaurės rytuose Saliamono salos ir Vanuatu. „Australijos“ pavadinimas kilęs iš lot. terra australis incognita (nežinoma pietų žemė).

KRIAUKLĖS (JAMAIKA)
KRIAUKLĖS (JAMAIKA)
KRIAUKLĖS (JAMAIKA)

Jamaika – sala Karibų jūros regione, bene labiausiai garsėjanti kaip atlikėjo Bobo Marlio gimtinė. Vis dėlto, regis Jamaikoje nėra vienintelis populiarus muzikos stilius – vaikštant gatve užburia ska, rockteady, mento ir kitų stilių muzikos ritmai. Viešėdami saloje galite pasigrožėti vaizdingais kalnais ir atogrąžų miškais, nesibaimindami čia sutikti gyvatę – beveik visas jas išnaikino mangustos, kurios buvo įvežtos gaudyti peles. Jamaika yra trečia pagal dydį Karibų sala, kurios daugiau nei pusę sudaro kalnai. Turistus šalis vilioja balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos jūra, ir, žinoma, nesibaigiančiomis linksmybės. Jamaiką galima drąsiai vadinti muzikos ir saulės šalimi, tačiau keliautojai čia ras kur kas daugiau.

APVALI BAŽNYČIA (DANIJA)
APVALI BAŽNYČIA (DANIJA)
APVALI BAŽNYČIA (DANIJA)

Danijos Bornhoim saloje yra keturios viduramžių apvalios bažnyčios, pastatytos XII ir XIII a. Visos keturios bažnyčios vis dar naudojamos religinėms apeigoms, tačiau kitu metu yra atviros visuomenei.

MĖLYNAS SMĖLIS (TURKIJA)
MĖLYNAS SMĖLIS (TURKIJA)
MĖLYNAS SMĖLIS (TURKIJA)

Mėlynas smėlis gali būti siejamas su Ölüdeniz, kuris yra nedidelis paplūdimio kurortas Muğla provincijos Fethiye rajone, Turkijos pietvakarių pakrantėje, Egėjo ir Viduržemio jūros susijungimo taške. Jis yra 14 km į pietus nuo Fethiye, netoli Babadağ kalno. Jis turi smėlio įlanką prie Ölüdeniz žiočių, ant mėlynosios lagūnos. Pats paplūdimys yra akmenuotas. Lagūna yra nacionalinis gamtos draustinis, todėl statyba yra griežtai draudžiama. Ölüdenizo jūros vanduo garsėja turkio ir akvamarino atspalviais, o jo paplūdimys yra oficialus Mėlynosios vėliavos paplūdimys.

BUDA (INDIJA)
BUDA (INDIJA)
BUDA (INDIJA)

Buda (dar žinomas kaip Siddhattha Gotama arba Siddhārtha Gautama arba Buda Shakyamuni) buvo filosofas, patarėjas, meditatorius, dvasinis mokytojas ir religinis lyderis, gyvenęs Senovės Indijoje.

PAVEIKSLAS (GRAIKIJA)
PAVEIKSLAS (GRAIKIJA)
PAVEIKSLAS (GRAIKIJA)

Graikija neabejotinai yra viena labiausiai turistų pamėgtų pasaulio šalių. Lankytojus traukia ne tik įspūdingos salos (jų Graikijoje – per 2000!), bet ir istorinės vietovės, alsuojančios tūkstantmečius išsaugotomis antikos paslaptimis, o taip pat skanus maistas, turtingas kultūrinis palikimas ir nuoširdūs žmonės. Graikų mitologija sudaryta iš daugybės pasakojimų apie graikų dievus ir didvyrius. Šie pasakojimai sklido iš lūpų į lūpas. Dėl tikslių rašytinių šaltinių nebuvimo, graikų mitologijos tyrinėtojai bandydami atkurti visus mitus dažnai naudojasi išlikusiais atvaizdais, vazų piešiniais.

MOTERIŠKAS RANKOS PAPUOŠALAS (VENESUELA)
MOTERIŠKAS RANKOS PAPUOŠALAS (VENESUELA)
MOTERIŠKAS RANKOS PAPUOŠALAS (VENESUELA)

Venesuela – Pietų Amerikos šalis. Sostinė – Karakasas. Buvusi Ispanijos kolonija nepriklausomybę atgavo 1881 metais liepos 5 dieną. Venesueloje yra labai didelis nedarbingumo lygis, tad dauguma moterų pinigėlius užsidirba darydamos štai tokius rankų darbo papuošalus.

BALTARUSŲ TAUTINIS KOSTIUMAS (BALTARUSIJA)
BALTARUSŲ TAUTINIS KOSTIUMAS (BALTARUSIJA)
BALTARUSŲ TAUTINIS KOSTIUMAS (BALTARUSIJA)

Tradicinis dviejų dalių Baltarusijos apdaras atsirado Kijevo Rusios laikais ir kartais, tam tikromis progomis, dėvimas ir dabar. Dėl vėsoko klimato, apranga išsiskyrė šiltumu. Baltarusijos bajorai dažnai importuodavo medžiagas ir pasirinkdavo raudonos, mėlynos arba žalios spalvų drabužius. Vyrai vilkėdavo marškinius ir kelnes, papuoštas diržu, o moterys – ilgą sijoną, susiaučiamą chalatą, vadinamą paniova, ir skarelę. Stilius taip pat buvo įtakotas lenkų, lietuvių, latvių ir kitų Europos tautų bei keitėsi daugybę kartų dėl technikos pagerėjimo.

AMERIKOS GENČIŲ BŪGNELIS (JAV)
AMERIKOS GENČIŲ BŪGNELIS (JAV)
AMERIKOS GENČIŲ BŪGNELIS (JAV)

Amerikos genčių būgnelis, štai tokie būgneliai buvo naudojami įvairiuose Amerikos gentyse atliekant įvairius ritualus. Per kuriuos buvo mušami būgneliai, šokami šokiai, atliekamos apeigos. Kiekvienos genries būgnelis turėjo savo totemą. Šios genties totemas buvo “žuvis”, tad galima spėti, kad jie vertėsi žuvininkyste.

DRAMBLIUKAS (JAV)
DRAMBLIUKAS (JAV)
DRAMBLIUKAS (JAV)

Jungtinės Amerikos Valstijos — valstybė Šiaurės Amerikoje. JAV yra federacinė respublika, sudaryta iš penkiasdešimties valstijų ir federalinės apygardos. JAV taip pat priklauso keletas teritorijų bei užjūrio autonomijų, esančių Karibų jūros regione ir Ramiajame vandenyne. Valstybės teritorija daugiausia išsidėsčiusi centrinėje Šiaurės Amerikos dalyje, kur yra 48 valstijos bei sostinė Vašingtonas (federalinėje Kolumbijos apygardoje). Aliaskos valstija yra šiaurės vakarinėje Šiaurės Amerikos dalyje, o Havajai – salynas Ramiajame vandenyne. Didžiausias miestas – Niujorkas. JAV šiaurėje ribojasi su Kanada, pietuose – su Meksika. Dramblys – taikos, laimės, meilės, išminties simbolis. Rytų šalyse šis tikėjimas itin gajus. Europiečiai taip pat tiki dramblio simbolio galia, todėl namuose dažniausiai laiko ne vieną dramblio statulėlę. Dramblius iškeltais straubliais patariama pastatyti priešais langą. Tokiu būdu statulėlės, matydamos dangų, pritraukia gera lemiančias žvaigždes. Be to, tokia statulėlė saugo nuo nelaimių ir pritraukia turtų.

KRIAUKLĖS (KIPRAS)
KRIAUKLĖS (KIPRAS)
KRIAUKLĖS (KIPRAS)

Kipras – Viduržemio jūros perlas, kuriame, pasak graikų legendos, iš jūros putos gimė meilės deivė Afroditė. Dėl to Kipras dar vadinamas Afroditės sala, į kurią visus metus plūsta keliautojai, trokštantys atgaivinti jausmus ar pagydyti sužeistą širdį. Puikūs smėlio paplūdimiai, skalaujami skaidrių Viduržemio jūros vandenų, laikomi vienais švariausių pasaulyje. Kriauklės. Dėl kieto kiauto kriauklė tapo apsaugos simboliu. Ji saugo nuo pasaulio grubumo kai ką švelnaus ir trapaus (moliuską, perlą) savyje. Romėnų legenda teigia, kad Venera gimė iš jūros putos ir į krantą nuplukdyta ant kriauklės. Induistų grožio, meilės ir laimės deivė Lakšmė, kaip byloja legenda, taip pat sukurta iš smėlio ir perlų, ji susiformavo kriauklėje. Sraigės formos kriauklė, pasak induistų, žadina ištikimųjų širdis ir kviečia tuos, kurie gyvena meilės pripildytomis širdimis.

VARPELIAI (INDIJA)
VARPELIAI (INDIJA)
VARPELIAI (INDIJA)

Pagrindinė vėjo varpelių paskirtis – neutralizuoti į namus patenkančią neigiamą energiją. Taip pat jie laikomi teigiamos energijos laidininkais, priviliojančiais laimę ir sėkmę. Nuo seno jie buvo kabinami ant prie namų augančių medžių, virš durų slenksčio ir kitur, kur iš tikrųjų į juos pučia vėjas, kur jie gali laisvai suptis ir skambėti pan. Tačiau ilgainiui sėkmingai persikraustė ir į namus. Jei pakabintumėte tokį varpelį prie šviestuvo svetainės centre, rytiečių teigimu, pozityvios energijos namuose būtų gerokai daugiau, namiškių gyvenime padaugėtų džiaugsmo, gerų emocijų.

VĖDUOKLĖ (ISPANIJA)
VĖDUOKLĖ (ISPANIJA)
VĖDUOKLĖ (ISPANIJA)

Ispanijos Karalystė – valstybė Europos pietvakariuose, Pirėnų pusiasalyje. Ribojasi su Portugalija vakaruose, Prancūzija bei Andora šiaurėje, su Gibraltaru – pietuose. Ispanija yra supama Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno. Jai taip pat priklauso du autonominiai miestai Afrikoje. Vėduoklės –  kilusios iš Tolimųjų Rytų. Kinijoje rastos II a. pr. m. e. bambukinės vėduoklės. Pirmosios vėduoklės buvo nelankstomos. Sulankstomas vėduokles VI–VIII a. sukūrė japonai. Vėliau korėjiečių pagalba tokios vėduoklės pateko į Kiniją ir ten greit išpopuliarėjo. Tolimųjų Rytų šalyse, ypač Japonijoje, vėduoklės nuo seno yra svarbi kultūros dalis. Susiformavusios vėduoklių dekoravimo, jų panaudojimo tradicijos. Ten taip pat buvo išvystytos ir kovinės vėduoklės.

All Rights Reserved © Apple Economy Hotel.